A mentálhigiéné a lelki egészség megőrzésével, fejlesztésével, a lelki problémák kialakulásának megelőzésével foglalkozik.
A mentálhigiénés szakember a saját szakterületén szerzett tapasztalataira építve alkalmazza a mentálhigiénés képzés során megszerezett tudását. Ismeri és alkalmazza azokat a technikákat, eszközöket, amivel kliensét támogatni tudja a nehézségeinek megoldásában, saját erőforrása felfedezésében.
A beszélgetések során, ahol a mentálos szakember „csak” kísér, jelen van, a kliens zavartalan, bizalmi légkörben elmondhatja gondolatait, bánatait, bármit, ami a szívét nyomja. A beszélgetések alatt felismerések születhetnek, mintha elrendeződnének a dolgok azzal, hogy kimondjuk őket. Mi azért vagyunk, hogy értő figyelemmel jelen legyünk és kísérjünk, támogassunk, melletted legyenünk ezen az úton.
Beszélgetéseinket az előre egyeztetett keretek között folytatjuk, mind az időpontokat, időtartamot és a találkozások gyakoriságát tekintve. Amilyen egyszerűnek hangzik ez a módszer olyan nagyszerű és hatásos.